fbpx

Import sprzedaży ze programu Fakturownia do ewidencji w Enova

Program Fakturownia jest to prosty program do wystawiania faktur sprzedaży. Oferuje również eksport w różnych formatach danych. Jeden z nich to CDN Optima:

Jest to tak naprawdę format VAT_R.TXT, używany jeszcze w DOS-owych programach firmy CDN. Jest to plik typu CSV, dzielony przecinkiem. Jest on również używany w programach Comarch Optima, Comarch XL i Enova.

Import do programu Enova jest bardzo prosty. Najpierw jednak należy przeglądnąć ten plik i sprawdzić, jakie są rejestry sprzedaży. Jest to druga kolumna w tym Zazwyczaj jest to jeden rejestr o nazwie ‚SPRZEDAZ’:

W programie Enova wybieramy z menu Plik/Importuj zapisy/Importuj dokumenty handlowe i raporty kasowe (TXT) i ustawiamy odpowiednie opcje importu, pamiętając o okresie importu:

Po zaimportowaniu pokazuje się ilość wczytanych dokumentów. Można porównać tę ilość z ilością linii w pliku. Jeśli jest różnica, to trzeba sprawdzić czy na pewno została prawidłowo ustawiona definicja obca przy imporcie:

Przydatna opcja. W okienku parametrów po wpisaniu definicji obcej można kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać Dodaj ‚SPRZEDAZ’ do listy. Wtedy program zapamięta to ustawienie i przy następnym imporcie nie trzeba będzie tego wpisywać, a wystarczy rozwinąć listę w tym okienku i wybrać tę wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.