fbpx

Czy wiesz że… w wersji .NET można zmienić wygląd aplikacji?

Już w 2023 roku system enova365 przeszedł transformację do najnowszej wersji .NET, mając na celu zaoferowanie użytkownikom nowoczesność na płaszczyźnie technologicznej. Wraz z zaplanowanym na 22 kwietnia 2024 r. wydaniem wersji 2404, system enova365 będzie udostępniany tylko w oparciu o technologię Microsoft .NET.

Zobacz jakie zmiany czekają na Ciebie w nowej wersji.

Nowy wygląd interfejsu

Zmiany w wyglądzie interfejsu systemu enova365 można zobaczyć od razu. Wygląd został wyposażony w nową ikonografię i kolorystykę opierającą się o zasady dostępności cyfrowej oraz działającą na zasadzie identyfikacji, co jest dla użytkownika ułatwieniem w poruszaniu się po programie.

Moduły i foldery na pulpicie głównym
Tryb ciemny

Mając na względzie potrzeby użytkowników,  system enova365 został wyposażony w tryb ciemny, dzięki temu użytkownik może dostosować widok aplikacji do swoich preferencji. 

Ustawianie trybu ciemnego
Rozmiar widoku

W nowej wersji jest też możliwość dopasowania rozmiaru elementów ekranu do swoich potrzeb, do wyboru mamy trzy rozmiary:

Wybór dostępnych rozmiarów
 • kompaktowy – umożliwia wyświetlenie większej ilości informacji na ekranie, sprawia że widok na listach i wierszach jest bardziej scalony,
 • standardowy – jest rozmiarowym wypośrodkowaniem pomiędzy widokiem kompaktowym a powiększonym,
 • powiększony – wyświetla mniejszą ilość informacji na ekranie, natomiast oferuje większą przestrzenność wizualną w związku z zastosowaniem większych odległości pomiędzy elementami. 

Nowe funkcjonalności 

Poza zmianami w wyglądzie aplikacji, system enova365 został również zmodernizowanym pod kątem funkcjonalności.  

Wyszukiwarka globalna

Nową metodą wyszukiwania jest tzw. wyszukiwarka globalna, zlokalizowana w prawym górnym rogu pulpitu, którą można również wywołać skrótem klawiszowym Crtl+Q. Dzięki tej wyszukiwarce możemy przeglądać zawartość po menu folderów, czynności także po zakładkach na formularzu i wyszukiwania danych.  

Wyszukiwarka globalna

Breadcrumbs, czyli nawigacja okruszkowa

Na pasku w prawym górnym rogu, w nowej wersji enova365, użytkownik ma możliwość podglądu swojej lokalizacji i drogi jaką przeszedł. Dodatkowo, pasek ten jest klikalny tzn. że użytkownik może zmieniać swoją lokalizację cofając się np. z listy bezpośrednio do głównej listy modułów. 

Pasek nawigacji

Są to zmiany w warstwie prezentacji. Warto wiedzieć, że cały program został przepisany do technologii .NET, co w przyszłości pozwoli na jego uruchomienie na dowolnej platformie – Windows, IOS, Linux, Android. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o wersji programu w technologii .NET? Skontaktuj się z nami.

2 komentarze to “Czy wiesz że… w wersji .NET można zmienić wygląd aplikacji?

 • Koszmarny jest ten nowy widok.

  • Bartłomiej Leś
   2 miesiące ago

   Zmiany w interfejsie zostały wykonane w celu dostosowania programu do aktualnych technologii dostarczanych przez Microsoft. M.in. jest to zmiana sposobu definiowania wyglądu aplikacji zarówno w wersji desktopowej jak i przeglądarkowej.
   Docelowo będzie możliwość zmiany wyglądu interfejsu według własnego upodobania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.