fbpx

Eksport wyciągów z mBanku i import do Enova

Program Enova posiada dodatkowy moduł, który pozwala na import wyciągów bankowych w wielu formatach. Lista banków obsługiwanych na dzień 31.01.18 jest tutaj.

Jednym z banków, z których można importować wyciągi, jest mBank. O ile dla kont firmowych można wykupić usługę generowania wyciągów w popularnym formacie MT940, to dla kont osobistych już nie. Ale jest rozwiązanie tego problemu, ponieważ mBank pozwala na eksport historii w postaci pliku CSV.

Eksport z mBank

Po zalogowaniu się do mBanku wybieramy Płatności/Historia/Lista operacji:

Następnie wybieramy opcję Zmień widok:

Po czym ustawiamy okres za jaki chcemy wyeksportować dane, i zaznaczamy kolejno checkbox Format danych i wybieramy format „CSV”:

 

Program pobierze plik o nazwie mKonto…… z rozszerzeniem CSV. Jest to tak naprawdę lista przelewów, a nie wyciąg. Ale w programie Enova można to zaimportować bez problemu.

Import do programu Enova

Import w Enovej robimy w Ewidencji Środków Pieniężnych/Raporty. Wskazujemy ewidencję i zapisany plik i importujemy:

Jeśli po imporcie nie ma prawidłowych polskich znaków, to trzeba sprawdzić stronę kodową w konfiguracji Enovy, a jaka jest w pliku tekstowym. Eksporty z przeglądarek Chrome, Opera, Firefox powinny wygenenerować ten plik ze stroną kodową Win1250.

Konfiguracja rachunku w Enova

W konfiguracja definicji Ewidencji Środków Pieniężnych w definicji konkretnego rachunku na zakładce Soneta.Banki ustawiamy Filtr importu wyciągów bankowych na Multibank (TXT). Ewentualnie można sprawdzić, czy kodowanie jest Środkowoeuropejski (inaczej zwany Win1250, CP1250).

Dodaj komentarz