fbpx

Zarządzanie pojazdami w enova365

Moduł Flota enova365 służy do efektywnego zarządzania flotą samochodową. System optymalizuje wszystkie aspekty związane z obsługą firmowych pojazdów. Jest to niezależnie od tego, czy pojazdy są własnością firmy, czy są leasingowane, czy wykorzystywane na innej zasadzie. Program daje możliwość na kompleksowe prowadzenie ewidencji pojazdów, zarządzanie awariami oraz planowanie przeglądów.

Ponadto enova365 obsługuje kwestie związane z polisami ubezpieczeniowymi i ewentualnymi szkodami, a także umożliwia zarządzanie rezerwacjami samochodów w czasie rzeczywistym oraz wizualizację zaplanowanych wyjazdów w kalendarzu.

Pełen nadzór nad pojazdami w Twojej firmie

W systemie enova365 możemy utworzyć pełną listę pojazdów, które firma ma w swoich zasobach.  Ponadto jesteśmy w stanie wprowadzić dane techniczne oraz szczegółowe informacje na temat pojazdu, jak np.: informacja o ubezpieczeniu, badaniu technicznym itp.

Kartoteka pojazdu

Poniżej krótko opiszemy podstawowe możliwości modułu Flota w programie enova365.

Zdarzenia planowanie i …nieplanowane

Domyślnie w systemie dostępne są dwa typy zdarzeń: planowane, takie jak przegląd techniczny, oraz nieplanowane – czyli awarie. W konfiguracji możemy dodać dodatkowe definicje zdarzeń.

Rejestrowanie obu typów zdarzeń wygląda bardzo podobnie. W przypadku przeglądu technicznego możemy go zaplanować na przyszłość, dodać opis oraz przypomnienie. Po wykonaniu przeglądu możemy zmienić jego status na zakończony oraz uzupełnić informacje o rezultacie:

Planowane zdarzenie – przegląd.

W przypadku awarii stan zdarzenia może być otwarty lub zamknięty w zależności czy usterka została zlikwidowana czy nie. Również mamy możliwość ustawienia przypomnienia:

Awaria.

Ubezpieczenia i szkody

W enova365 możemy sprawować pełną kontrolę nad polisami ubezpieczeniowymi naszych pojazdów. Na formularzu ubezpieczenia wprowadzamy podstawowe dane dotyczące polisy, takie jak okres jej trwania, ubezpieczyciela, zakres, wycenę i składkę. W enova365 za pomocą jednego przycisku można przedłużyć ubezpieczenie oraz wprowadzić informację o szkodzie objętej daną polisą:

Formularz ubezpieczenia pojazdu.

Rejestrując szkodę, możliwe jest wprowadzenie jej szczegółów oraz efektu finalnego, czy decyzja ubezpieczyciela była pozytywna lub nie: 

Szkoda komunikacyjna.

Rezerwacje

Moduł pozwala na dokonywanie rezerwacji pojazdów do różnych celów służbowych. Umożliwia pełną kontrolę nad tym gdzie, w jakim celu, przez kogo i na jak długo dany samochód będzie wykorzystywany. Kalendarz rezerwacji pozwala na zaplanowanie użytkowania pojazdu z wyprzedzeniem, np. przez pracowników firmy. Osoba rezerwująca po zakończonym przejeździe, może wprowadzić odczyt licznika oraz poziom paliwa w samochodzie, co będzie przydatną informacją dla kolejnej osoby rezerwującej.

We współpracy z modułem Księgowość enova365, rozliczanie takich przejazdów przebiega prosto i sprawnie:

Rezerwacja pojazdu o stanie Zakończona

Flota enova365 działa także wspólnie z modułem Ewidencja pojazdów, pojazdy wprowadzone w ewidencji będą widoczne również w module Flota i odwrotnie.  

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o module Flota enova365? Umów się na bezpłatną prezentację!

Napisz do nas: enova@bst.com.pl

lub

Zadzwoń:  + 48 33 815 13 76

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.